Podsumowanie konkursów PŚ w Ruce: Zwycięstwo reprezentacji Norwegii i sensacja w konkursie indywidualnym!

0
1035
Dawid Kubacki
fot. Kinga Stanaszek

Czwarte zwycięstwo z rzędu reprezentacji Norwegii w konkursie drużynowym i sensacyjne zwycięstwo Jerneja Damjana. Czas na podsumowanie drugiego weekendu ze skokami narciarskimi.

Czwarte zwycięstwo z rzędu

W sobotę podczas konkursu drużynowego najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Norwegii, która odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Alexandra Stöckla pokonali drugich – Niemców aż o 67,3 pkt. Na najniższym miejscu podium stanęli Japończycy w składzie: Taku Takeuchi, Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai i Junshiro Kobayashi. Dla Japończyków było to pierwsze podium w konkursie drużynowym od 22 lutego 2016 roku. Wtedy podczas zawodów w fińskim Kuopio (HS-127) również stanęli na najniższym miejscu podium, przegrywając z Norwegią i Niemcami.Polacy konkurs drużynowy zakończyli na szóstym miejscu. Warto dodać, że nie po ośmiu, a po siedmiu skokach. W pierwszej serii zdyskwalifikowany został Piotr Żyła, za nieprawidłowy kombinezon. Co ciekawe w drugiej serii skakał w tym samym kombinezonie, w jakim został zdyskwalifikowany przed pierwszą próbą.

W sobotę byliśmy świadkami nowego rekordu skoczni. Stefan Kraft po 10 latach pobił rekord Gregora Schlierenzauera skacząc 147,5 m.

Wyniki konkursu drużynowego

Sensacyjne zwycięstwo Jerneja Damjana

W niedzielę w rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Jernej Damjan. 34-latek po skokach na 140 i 142 metrze odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang, przegrywając z Damjanem o 2,8 pkt. Na najniższym miejscu podium stanął Andreas Wellinger.

W serii finałowej zobaczyliśmy komplet Polaków, ale tylko Dawid Kubacki (8. miejsce) konkurs zakończył w czołowej „10”. Na 11. miejscu uplasował się Piotr Żyła, 16 był Maciej Kot, 20. Kamil Stoch, tuż za Kamilem na 21. miejscu – Stefan Hula, a ostatnie miejsce w serii finałowej zajął Jakub Wolny. Podopieczni Stefana Horngachera w niedzielnym konkursie Pucharu Świata zdobyli łącznie tylko 93 pkt. Najwięcej zdobyli Niemcy – 205.

W aktualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów prowadzą Norwedzy. Polacy na czwartym miejscu, do lidera tracą 301 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej liderem pozostaje zwycięzca inauguracji PS w Wiśle Malice – Junshiro Kobayashi. Na drugim miejscu znalazł się Jernej Damjan, a trzeci jest Norweg Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch aktualnie na 5. miejscu.

Wyniki konkursu indywidualnego
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata
Aktualna klasyfikacja Pucharu Narodów


  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek