Polska siódemka na Lillehammer wybrana!

0
830

Trener Łukasz Kruczek po środowych treningach na Wielkiej Krokwi zdecydował, że do Lillehammer pojadą ci sami zawodnicy, którzy skakali w Kuusamo. Treningi i kwalifikacje już jutro. Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli na sprawiedliwą rywalizację.

Wczoraj w Zakopanem stawiły się wszystkie grupy szkoleniowe: kadra A, B i grupa juniorska. Zawodnicy oddali po kilka skoków na śniegu, a tuż po treningu podjęta została decyzja w sprawie kadry na najbliższe zawody Pucharu Świata. Trener Łukasz Kruczek zdecydował się nie wprowadzać żadnych zmian z zespole. Decyzja ta spowodowana była tym, że w Kuusamo nie odbył się ani jeden konkurs, a zawodnicy oddali maksymalnie dwa skoki.

Polskę w norweskich zawodach reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Stefan Hula i Klemens Murańka. Zawodnicy dotarli już na miejsce i w spokoju przygotowują się do jutrzejszych skoków. W planach są dwa konkursy indywidualne. Początek zmagań już jutro o 10:00. Wtedy ma rozpocząć się oficjalny trening. Kibice spragnieni skoków mogą jednak już dzisiaj przeżywać emocje związane ze startem biało – czerwonych. W Lillehammer rozpoczyna się Puchar Świata Kobiet. Udział w nim wezmą dwie nasze reprezentantki: Magdalena Pałasz Kinga Rajda.

Liczymy na udany występ naszych reprezentantów. Możemy wierzyć, że punkty zdobędzie tam wielu naszych skoczków.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska