Powrót rosyjskiego weterana

0
968

Logo SKOKInews.comPodczas kwalifikacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, jak i w niemieckim Titisee-Neustadt zabrakło rosyjskich skoczków narciarskich. Spowodowane jest to ich udziałem w zbliżających się konkursach Pucharu Kontynentalnego w Chaikovskym.

12-13 marca w rosyjskiej miejscowości Chaikovsky odbędą się ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2015/2016. Wszyscy najlepsi skoczkowie wystartują w tych konkursach. Na liście startowej znalazło się dziewięciu reprezentantów gospodarzy. Są to: Egor Usachev, Aleksandr Bazhenov, Vladislav Boyarintsev, Denis Kornilov, Evgeniy Klimov, Ilmir Hazetdinov, Mikhail Maksimochkin, Roman Sergeevich Trofimov oraz powracający po kontuzji Dimitry Vassiliev.

Dla Vassiliev będzie to pierwszy udział w zawodach od 6 września 2015, kiedy to rywalizował w konkursie Letniej Grand Prix, również w Chaikovskym. Zawodnik przez dłuższy czas pauzował z powodu odnowienia się kontuzji kolana.

Do ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2015/2016 zgłoszono 41 zawodników. Wystąpi trzech czołowych skoczków klasyfikacji generalnej: Clemens Aigner, Tom Hilde i Karl Geiger. Polskę reprezentować będą: Krzysztof Biegun, Jakub Kot, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Jan Ziobro, a także Aleksander Zniszczoł.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl