Przed nami Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich!

0
813
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Tuż po zakończeniu rywalizacji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy, polscy skoczkowie przeniosą się do Wisły, gdzie 22-23 marca udział wezmą w Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawody odbywać się będą na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

22-23 marca w Wiśle-Malince odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. We wtorek, podczas pierwszego dnia rywalizacji, zawodnicy powalczą w konkursie indywidualnym – tytułu bronić będzie Kamil Stoch, natomiast dzień później rozegrany zostanie konkurs drużynowy – rok temu w zawodach triumfował zespół klubu AZS Zakopane w składzie: Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny oraz Andrzej Stękała.

Bardzo dobra wiadomość dla kibiców – na zawody obowiązuje wstęp wolny!

Rok temu Mistrzostwa Polski odbywały się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W konkursie indywidualnym zwyciężył Kamil Stoch, przed Andrzejem Stękałą oraz Piotrem Żyłą. W konkursie drużynowym złota bronić będzie pierwszy zespół klubu AZS Zakopane. Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny oraz Andrzej Stękała rok temu zdominowali rywalizację i o ponad 50 punktów wyprzedzili zawodników z WSS Wisła (Piotr Żyła, Artur Kukuła, Tomasz Byrt i Aleksander Zniszczoł). Brązowy medal w Zimowych Mistrzostwach Polski zdobyła natomiast pierwsza drużyna TS Wisły Zakopane w składzie: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Dawid Jarząbek i Andrzej Gąsienica.

Oba konkursy pokazywane będą przez kanał TVP Sport. Transmisja z zawodów indywidualnych rozpocznie się o godzinie 16:45, a z konkursu drużynowego o godzinie 13:35.

Program zawodów:
22.03.2016, wtorek – indywidualny konkurs skoków
10:00 – odprawa techniczna
10:30 – trening wolny
15:30 – kwalifikacje
17:00 – I seria konkursowa
  seria finałowa
  dekoracja zwycięzców

23.03.2016, środa – drużynowy konkurs skoków
12:30 – seria próbna
13:45 – I seria konkursowa
  seria finałowa
  dekoracja zwycięzców


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała