Przed nami X Memoriał Jiří Rašky

0
1165
fot. Kinga Stanaszek

Już w tym tygodniu w czeskiej miejscowości Frenštát pod Radhoštěm odbędzie się X edycja Memoriału Jiří Rašky. W piątek i sobotę skoczkowie rywalizować będą podczas zmagań z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, w niedzielę zaś rozegrany zostanie konkurs FIS Grand Prix Kobiet.

Podczas zmagań mężczyzn na starcie będziemy mogli zobaczyć całą czeską kadrę A, mianowicie Viktora Poláška, Čestmíra Kožíška, Filipa Sakalę oraz Františeka Holíka, którzy od tego sezonu przygotowują się pod wodzą słoweńskiego trenera Vasji Bajca. Dołączą do nich także zawodnicy grupy młodzieżowej – Kryštof Hauser, Benedikt Holub, František Lejsek, David Rygl, Jakub Šikola oraz Petr Vaverka.

„Bardzo się cieszę na te zawody, świetnie będzie skakać po ponad roku przed kibicami, a zwłaszcza przed naszymi. Liczę na ich wsparcie. Wierzę, że zaprezentuję swoje najlepsze skoki. Memoriał ma w Czechach duże znaczenie i zrobimy wszystko, by pokazać naszym kibicom jak najlepsze próby” – powiedział Viktor Polášek.

Oprócz Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenštácie obędzie się także kolejny konkurs z cyklu FIS Grand Prix Kobiet, w którym wystartują skoczkinie z 18 państw. Gospodarzy reprezentować będą trzy skoczkinie, mianowicie Karolína Indráčková, Klára Ulrichová i Veronika Jenčová.

„Letnie Grand Prix we Frenštácie uważam wraz z całym teamem za najważniejszy punkt letniego sezonu. Jestem wdzięczna, że już po raz piąty w ramach Memoriału Jiří Rašky odbędą się zmagania najlepszych skoczkiń. Miło jest skakać przed swoją publicznością, każdego roku bardzo doceniamy ich wsparcie. Bardzo cieszymy się na zawody, przecież jest to część kwalifikacji olimpijskiej, na czym koncentrujemy nasze siły” – skomentowała Karolína Indráčková.

Wielkie znaczenie zawody mają także dla Ulrichovej, która pochodzi właśnie z Frenštátu.

„Dla mnie te zawody są kolejną szansą na porównanie się ze światową czołówką i mogą oczekiwać wielkiego wsparcia od rodziny i przyjaciół, którzy przyjdą mi kibicować. Wasza obecność pod skocznią, zwłaszcza po sezonie skakania bez publiczności jest dla nas wyjątkowa i ważna, wiec będę bardzo szczęśliwa, jak przyjdzie Was jak najwięcej. To pomaga nam skoczyć lepiej” – powiedziała.

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na portalu TICKETPORTAL. Bilet na każdy z poszczególnych dni kosztuje 100 czeskich koron. Dzieciom do lat 15 przysługuje darmowy wstęp. Przed wejściem na teren imprezy należy okazać zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID – 19 (wstęp możliwy 15. dnia po zakończeniu szczepienia), zaświadczenie o przebyciu choroby (ważne 180 dni od daty pozytywnego testu), negatywny wynik testu PCR (nie starszy niż 7 dni, z certyfikowanego laboratorium) lub negatywny wynik testu antygenowego (nie starszy niż 72 godziny).

Źródło: Własne

FOTO: Kinga Stanaszek