PŚ w Klingenthal: Skład sędziowski na weekendowe konkursy

0
970

Już w ten weekend ruszy karuzela Pucharu Świata. Pierwszym przystankiem jest niemiecka miejscowość Klingenthal, w której zostanie rozegrany konkurs drużynowy i indywidualny.

Na inauguracyjne zawody Polacy udali się w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Bartłomiej Kłusek.

Dyrektorem Pucharu Świata wciąż jest Austriak – Walter Hofer, a jego asystentem Słoweniec – Miran Tepes. Delegatem technicznym na zmagania w Klingenthal jest Fredi Zarucchi ze Szwajcarii. Jego asystentem jest Włoch Sandro Sambugardo. Szefem zawodów jest Axel Koerner z Niemiec. Za kontrolę sprzętu nadal odpowiedzialny będzie Sepp Gratzer.

Noty za styl będzie przyznawać pięciu sędziów, mianowicie Mark Servold (Kanada), Tor Olsen (Norwegia), David Amstein (Szwajcaria), Daniel Lind (Szwecja) oraz Joachim Lesser (Niemcy).

Pierwsza seria konkursu drużynowego rozpocznie się o godzinie 16:15 w sobotę. Zostanie poprzedzona treningiem. W niedzielę zmagania indywidualne będzie można oglądać od godziny 14:00 w niedzielę. Tego dnia o 12:30 zostaną również przeprowadzone kwalifikacje.


  • Źródło: FIS
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska