PŚ w Kuusamo: Faworyci niedzielnego konkursu

0
850
fot. Aleksandra Wróblewska

Przed nami trzeci indywidualny konkurs PŚ w sezonie 2018/2019, który odbędzie się na słynnej skoczni Rukatunturi w Kuusamo. Mimo niesprzyjającej aury, która opóźniła sobotnie zawody jeden skok zadecydował o wygranej w całym konkursie. Ze swojego pierwszego w karierze zwycięstwa cieszył się Ryōyū Kobayashi. Jak będzie dzisiaj? 

W sobotę kapitalnie zaprezentowali się Polacy. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Piotr Żyła! To właśnie oni są głównymi kandydatami do zwycięstwa w dzisiejszych zawodach. Kamil Stoch jest również wiceliderem Pucharu Świata, natomiast Piotr Żyła zajmuje 3. miejsce. Rywalem polaków jest oczywiście wczorajszy zwycięzca jednoseryjnego konkursu Ryōyū Kobayashi, który od dwóch tygodni prezentuje wysoką formę. Warto zwrócić uwagę na zwycięzcę dzisiejszych kwalifikacji Stefana Krafta, który jest rekordzistą tego obiektu. W ekipie niemieckiej  na tą chwilę najmocniejsi są Karl Geiger oraz Stephan Leyhe. W dzisiejszych zawodach sporo namieszać może Domen Prevc, dla którego jest to pierwszy weekend z Pucharem Świata. Również Norwegowie zechcą zrehabilitować się po słabszych występach w Wiśle i podczas wczorajszego konkursu. Robert Johansson, Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang zakończyli niedzielne kwalifikacje w czołowej 10.

To z pewnością główni faworyci do dzisiejszego miejsca na podium. Jak będzie? Zobaczymy. Jedno jest pewne. Wiatr podczas konkursów w Finlandii może pokrzyżować plany zarówno skoczkom jak i organizatorom. Na razie prognozy są korzystne i wydaje się, że dzisiejszy konkurs może odbyć się bez przeszkód.

 

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska