PŚ w Kuusamo: Zapowiedź weekendowej rywalizacji

0
781

Już w ten weekend czekają nas kolejne emocje związane z Pucharem Świata w skokach narciarskich! Tym razem rywalizacja przenosi się do fińskiej miejscowości Kuusamo znanej przede wszystkim z silnie wiejących wiatrów.

Rywalizacja w Kuusamo jest stałym punktem każdego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miejscowość ta jest jednak znana z silnie wiejących wiatrów, który często uniemożliwia przeprowadzenie konkursu w równych warunkach lub nie pozwala na oddanie jakichkolwiek skoków. Rok temu byliśmy świadkami dwóch upadków na fińskim obiekcie.

W zmaganiach nie zabraknie również Polaków. Nasza reprezentacja udała się do Finlandii w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro oraz Stefan Hula. Podczas inauguracji Polacy nie zaprezentowali się z dobrej strony. Miejmy nadzieję, że już w ten weekend przełamią się i dostarczą nam wielu pozytywnych, sportowych emocji.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej przedstawia się bardzo ciekawie. Liderem jest młody Norweg – Daniel – Andre Tande. Za nim plasuje się reprezentant Słowenii – Peter Prevc. Czołową trójkę zamyka Niemiec – Severin Freund. Jedynym Polakiem, któremu udało się zdobyć pucharowe punkty podczas inauguracji Pucharu Świata jest Kamil Stoch zajmujący 13. lokatę.

Kto zwycięży w zmaganiach w fińskim Kuusamo? Jak zmieni się sytuacja w klasyfikacji generalnej? Czy rekord skoczni zostanie pobity? Czy matka natura będzie łaskawa dla zawodników i pozwoli na przeprowadzenie zmagań? Jak poradzą sobie Polacy? Odpowiedź na te pytania poznamy już w ten weekend!

Wszelkie informacje dotyczące Pucharu Świata znajdą Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne