PŚ w Oberstdorfie: Przed nami pierwsze loty w tym sezonie! (program zawodów)

0
894

Przed nami to, na co czekała większość fanów skoków narciarskich. Pierwszej w tym sezonie loty narciarskie na przebudowanym mamucie w Oberstdorfie!

Weekendowe zawody będą pierwszymi na zmodernizowanym obiekcie im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Przed przebudową punkt K był wyznaczony na 185 metrze, zaś HS na 213 metrze. Teraz oba punkty zostały przesunięte kolejno na 200 i 225 metrów. Według budowniczych na skoczni możliwe są loty w okolice 250 metra. Czy tak się stanie? Zobaczymy w ten weekend!

W Oberstdorfie odbędą się 2 konkursy indywidualne zaliczane do Pucharu Świata oraz Pucharu Świata w lotach. Faworytami weekendowych zmagań są przede wszystkim Kamil Stoch oraz Daniel Andre Tande. Bardzo ciekawy jest występ Domena Prevca, który będzie debiutował na mamucie. O zwycięstwo z pewnością powalczą również Stefan Kraft i Andreas Wellinger.

Nie należy jednak zapominać o tym, że będą to zawody na skoczni mamuciej, więc do głosu dojdą topowi lotnicy na czele z Peterem Prevcem i Jurijem Tepesem. Zważając na to, że Kamil Stoch nie jest zbyt dobrym lotnikiem to o zwycięstwo będzie trudno. Z drugiej strony jednak nie wiemy, na co stać go w obecnej formie. Być może lepsza technika da również lepsze rezultaty w lotach. O dobry wynik może pokusić się Piotr Żyła, który jest typem lotnika oraz Maciej Kot, który również wydaje się mieć styl pod loty.

Prognozy na weekend są dobre. Jutro możliwe są przelotne opady śniegu przy temperaturze 4 stopni, ale wiać nie powinno. W sobotę porywy wiatru będą sięgać maksymalnie 1 m/s, zaś w niedzielę powieje do 2 m/s.

Program zawodów PŚ w Oberstdorfie:

Piątek 03.02.2017

10:00 – odprawa techniczna

16:00 – trening

18:00 – kwalifikacje

Sobota 04.02.2017

14:45 – seria próbna

16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela 05.02.2017

13:30 – kwalifikacje

15:00 – konkurs indywidualny


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Facebook Skiflugschanze Oberstdorf