PŚ w Rasnovie: kwalifikacje do drugiego konkursu (lista startowa)

0
1165
fot. David Michalski

O godzinie 11:30 czasu polskiego na skoczni Trambulina Valea Cărbunării (HS97) mają rozpocząć się kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego. Na starcie zobaczymy 57 zawodników, w tym siedmiu Polaków.

Wczorajszy konkurs zdominowali podopieczni Stefana Horngachera, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Zawody wygrał Niemiec Karl Geiger, drugi był Stephan Leyhe, a trzeci Austriak Stefan Kraft.

Dobry występ zaliczyli wczoraj polscy skoczkowie. W czołowej dziesiątce znalazło się bowiem trzech naszych reprezentantów. Na szóstej pozycji rywalizację zakończył Kamil Stoch, ósmy był Dawid Kubacki, a tuż za nim Piotr Żyła. W drugiej serii zobaczyliśmy także Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła.

Na liście startowej sobotnich kwalifikacji w Rasnovie znajdują się nazwiska 57 skoczków z siedemnastu państw. Do konkursu spróbuje się zakwalifikować  siedmiu reprezentantów Polski – Paweł Wąsek (nr 14), Klemens Murańka (nr 18), Aleksander Zniszczoł (nr 22), Jakub Wolny (nr 32), Piotr Żyła (nr 48), Kamil Stoch (nr 54) oraz Dawid Kubacki (nr 55).

Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zmienili  program na sobotę. Kwalifikacje rozpoczną się o 11:30, z kolei początek zawodów się nie zmienił i powinny one rozpocząć się o godzinie 12:45.

LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI


źródło: własne, fis-ski.com
FOTO: David Michalski