PŚ w Sapporo: Analiza faworytów sobotniego konkursu

0
871
fot. Justyna Mądra

Przed nami pierwszy z dwóch konkursów w Japonii. Z samego rana polskiego czasu 50 zawodników będzie walczyć o jak największą zdobycz punktową do klasyfikacji generalnej. Teoretycznie każdy z nich ma szansę na zwycięstwo, jednak w praktyce prezentuje się to inaczej i głównych faworytów pozostaje zaledwie kilku.

Największym faworytem konkursu po raz kolejny jest Peter Prevc. Aż do konkursu w Zakopanem w zeszłym tygodniu Słoweniec pozostawał niepokonany w 2016 roku. Jego skok w kwalifikacjach tylko potwierdza jego wysoką dyspozycję. Zagrożeniem dla niego może być jego młodszy brat, Domen. 17-latek niedawno wywalczył Mistrzostwo Słowenii, a w piątek ustanowił nowy rekord skoczni, lądując na 141. metrze.

Kolejnym nazwiskiem, które należy wymienić w gronie faworytów to nazwisko świeżo upieczonego Mistrza Norwegii. Kenneth Gangnes oddał przeciętny skok w kwalifikacjach, ale nie należy go przez to skreślać z listy zawodników z największymi szansami na zwycięstwo. Gangnes stanowi obecnie najsilniejszy punkt norweskiej drużyny i możemy spodziewać się po nim dobrego wyniku.

Dobrego występu możemy spodziewać się także po reprezentancie gospodarzy. Noriaki Kasai nie pokazał się w żadnym z treningów oraz zrezygnował ze startu w kwalifikacjach. Zobaczymy go dopiero w dzisiejszym konkursie i – jeśli warunki pozwolą na sprawiedliwą rywalizację – z pewnością będziemy świadkami dobrego występu najstarszego z zawodników.

Początek konkursu o 8:30, a godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

 


 

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Justyna Mądra