PŚ w Wiśle: Doležal ogłosił skład. Jest debiutant

0
1373
fot. David Michalski

Trener Michal Doležal ogłosił dwunastoosobową kadrę polskich skoczków na pierwsze zawody w nowym sezonie skoków narciarskich. Odbędą się one już w kolejny weekend na skoczni w Wiśle-Malince. Debiut w Pucharze Świata zaliczy 20-letni Jarosław Krzak.

W czwartek (12 listopada br.) na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Michal Doležal przeprowadził wewnętrzny sprawdzian, w którym rywalizowali ze sobą wszyscy zawodnicy uczestniczący w ostatnim zgrupowaniu przed nowym sezonem. Jak poinformował na swoim twitterze portal „SkaczemyPL”, dzisiejsze wewnętrzne zmagania wygrał Klemens Murańka, drugi był Kamil Stoch, a ex aequo na trzecim miejscu znaleźli się Tomasz Pilch i Dawid Kubacki. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 5. Piotr Żyła, 6. Paweł Wąsek, 7. Aleksander Zniszczoł, 8. Andrzej Stękała, 9. Maciej Kot, 10. Jakub Wolny, 11. Stefan Hula, 12. Jarosław Krzak, 13. Kacper Juroszek. I właśnie tych pierwszych dwunastu skoczków z dzisiejszego sprawdzianu, Michal Doležal powołał na inaugurację PŚ w Wiśle.

Warto podkreślić w składzie powołanych obecność Jarosława Krzaka, dla którego będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi. Już latem podczas Letniego Grand Prix w Wiśle pokazał się z dobrej strony. Mieszkaniec Lasu (powiat żywiecki) wysłał jasny sygnał trenerom kadry A, że jest gotów na wyzwania zwłaszcza, że pokonał wtedy w konkursie LGP m.in. Macieja Kota czy Jakuba Wolnego.

Nowy sezon skoków narciarskich rozpocznie się już w piątek, 20 listopada. Na ten dzień zaplanowane są kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę czeka nas konkurs drużynowy.

źródło: własne, SkaczemyPL, PZN
fot. David Michalski