PŚ w Zakopanem: „Weekend był wspaniały, fani byli niesamowici, czułem się jak w drugim domu” – komentarze zawodników po konkursie indywidualnym.

0
600
fot. David Michalski

Konkurs indywidualny w Zakopanem wygrał Marius Lindvik. Dla Norwega jest to drugie zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Zawodnicy są zadowoleni ze swoich rezultatów, docenili także atmosferę panującą w stolicy Tatr.

Marius Lindvik: Moje skoki dzisiaj były całkiem dobre, zwłaszcza druga runda, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Cały weekend był dość dobry, fajnie było zobaczyć na skoczni fanów, którzy nam kibicowali. Moim celem jest kontynuować dobre skoki i zdobyć medal podczas Igrzysk.

Karl Geiger: Jestem bardzo szczęśliwy z mojego dzisiejszego występu, tak jak wczoraj zawody były ważne zarówno dla mnie, jak i dla całej drużyny. Walczyliśmy i oddaliśmy dobre skoki. Dla mnie to były naprawdę dobre zawody i jestem zadowolony. Atmosfera była świetna, w czasie sezonu na skoczni nie było kibiców, więc cieszyłem się z ich obecności tutaj. Teraz chcę wciąż pracować i skakać jak dzisiaj. Będę starać się utrzymać moją formę na wysokim poziomie i walczyć podczas Igrzysk Olimpijskich w Chinach.

Anze Lanisek: Jestem usatysfakcjonowany z wyniku jaki osiągnąłem. Moje skoki nie są jeszcze najlepsze, ale powoli się poprawiają. Jestem szczęśliwy, pomimo tego, że wciąż popełniam błędy. Byłem w stanie utrzymać swój wysoki poziom i to jest coś, czego szukam od czasu zwycięstwa w Ruce. Weekend był wspaniały, fani byli niesamowici, czułem się jak w drugim domu – polscy i słoweńscy fani kibicowali nam i jestem za to wsparcie bardzo wdzięczny. Moim celem jest pozostać zrelaksowanym i starać się cieszyć z każdego skoku.

źródło: własne

Fot.: David Michalski