PŚ w Zakopanem: Zapowiedź zawodów

0
1148

W ten weekend w Polsce będziemy gościć skoczków z całego świata! 22-24 stycznia w Zakopanem odbywać się będą zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie rywalizację rozpoczną już w piątek, kiedy to będą walczyć o kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

Przed nami pierwszy z polskich pucharowych weekendów w tym sezonie. Skoczkowie w Zakopanem rywalizować będą w konkursie indywidualnym i drużynowym, na Wielkiej Krokwi, której rozmiar wynosi 134 metrze, natomiast punkt konstrukcyjny mieści się na 120 metrze.

W piątkowych kwalifikacjach o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego powalczy aż dwunastu naszych skoczków.

Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Stefan Hula, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Maciej Kot oraz Krzysztof Biegun.

Już w piątek o godz. 18:00 rozpocznie się seria kwalifikacyjna do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na godz. 16:00 zaplanowano konkurs drużynowy, poprzedzi go seria próbna o godz. 14:45. Natomiast w niedzielę, rywalizacja indywidualna odbyć się ma o godz. 16:00, poprzedzona serią próbna o godz. 14:30.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska