Raw Air: Paweł Wąsek zamiast Macieja Kota!

0
1145
fot. David Michalski

Już w najbliższy piątek, pierwsze zmagania zawodników w szaleńczym turnieju Raw Air. Stefan Horngacher podał skład na pierwsze konkursy tego turnieju, znaleźli się w nim: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, oraz Kamil Stoch.

Postanowiłem zapytać się o opinię na temat wyboru trenera reprezentacji Polski redaktorów z naszego serwisu! O to co powiedzieli:

– „Stefan Horngacher na konkursy 7 periodu pucharu swiata mógł wystawić 6 skoczków. Oczywiście pewne miejsce miała piątka reprezentująca nas na mś w seefeld, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Pozostali skoczkowie o szóste miejsce walczyli w Pucharze Kontynentalnym. W czterech ostatnich konkursach startował nawet Maciej Kot, Który plasował sie kolejno na 23, 16, 39 i 9 pozycji. Bardziej pozytywnie zaprezentowali sie Paweł Wąsek (2, 15, 27, 19) oraz Aleksander Zniszczol (9, 13, 8, 12). Zdecydowanie równiejszy byl Zniszczol, jednak o decyzji zapewne przesądziło 2 miejsce Wąska w 1 konkursie w brotterode oraz jego lepsza postawa w obecnym sezonie pucharu świata.”

 tak o wyborze trenera Horngacher mówił redaktor naczelny serwisu Mikołaj Smoląg. Podobne zdanie do niego ma nasz fotoreporter – David Michalski, mówi:

  – „Moim zdaniem w składzie reprezentacji Polski na Raw Air nie ma Żadnego zaskoczenia. Maciej Kot podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego tylko raz byl najlepszy z bialo-czerwonych. W Brotterode na podium stanal Paweł Wąsek i to on wŁaŚnie zasŁuŻyŁ sobie na powrót do Pucharu Świata.”

Analizy podjętej decyzji przez trenera polskich skoczków podjęła się także nasza instagramerka-  Julia Biernacka, stwierdza:

„Patrząc na wyniki ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalnego, HorngaCher raczej nie miał łatwego zadania w wyborze szóstego zawodnika do kardy na Raw Air. Z jednej strony Maciek Kot, który skacze nierówno, ale ma doświadczenie. Z drugiej Paweł Wąsek praktycznie bez doświadczenia i z lepszymi wynikami od starszego kolegi. Wąsek jednak zasłużył sobie na wyjazd do Norwegii chociażby miejscem na podium w konkursie w Brotterode.”

Podobne zdanie do Julii ma także nasz redaktor Mateusz Marciniak:

„Według mnie wybór Pawła Wąska jako szóstego zawodnika jest zrozumiały. Paweł był dużo lepszy od Macieja Kota w Pucharze Kontynentalnym. Wydaje się, że Maciej wciąż zmaga się z problemami , które pojawiają się cały sezon. Jest to więc bardzo dobra decyzja. Ważne jest również, aby Paweł Wąsek zbierał jak najwięcej doświadczenia. Z pewnością zaprocentuje ono w przyszłości.”

Ja tutaj także nie mam odmiennego zdania od reszty redakcji, uważam, że Paweł Wąsek zdecydowanie bardziej zasłużył, na udział w tym turnieju!

A nam nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać mocno kciuki, ale nie tylko za Pawła, ale za całą naszą kadrę!


  • Źródło: Własne
  • Foto: David Michalski