Raw Air w Oslo: Czas na konkurs drużynowy – która drużyna faworytem?

0
818

Już dziś odbędzie się konkurs drużynowy na skoczni w Oslo, w którym rywalizować będzie 12 drużyn. W gronie faworytów do wygrania dzisiejszego konkursu wymieniani są między innymi: Niemcy, Austriacy, Norwegowie. Jednak głównymi faworytami do zwycięstwa są Biało – czerwoni.

Polacy są głównymi kandydatami do zwycięstwa nie tylko dlatego, że są aktualnymi mistrzami świata w drużynie. Nasi skoczkowie prowadzą także w klasyfikacji Pucharu Narodów z przewagą ponad 400 punktów nad Austriakami i Niemcami. Biało-Czerwoni w tym sezonie wygrali dwa konkursy drużynowe PŚ w Klingenthal i Willingen, a w Zakopanem zajęli drugie miejsce.

Trener Stefan Horngacher miał niezły orzech do zgryzienia, bowiem do dyspozycji ma bardzo wyrównaną grupę, dlatego też skład do konkursu drużynowego poznaliśmy dopiero po piątkowych kwalifikacjach. Przypomnę tylko że postawił na najlepiej spisującą się czwórkę w prologu, byli to: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, oraz Maciej Kot .

Kto może biało-czerwonym zabrać zwycięstwo? Głównie Niemcy, Austriacy i Norwegowie. To właśnie ta trójka walczyła tydzień temu z Polakami o zwycięstwo w konkursie drużynowym. Najmocniejszym ogniwem niemieckiej drużyny jest oczywiście Andreas Wellinger, natomiast austriackiej jest Stefan Kraft. Liderem norwegów jest Johann Andre Forfang. W walce o zwycięstwo nie powinni liczyć się za to Słoweńcy, którzy poza Peterem Prevcem wyraźnie ostatnio obniżyli loty.

Dzisiejsze zawody tym będą różnić się od wcześniejszych, że wyniki uzyskane przez poszczególnych zawodników zaliczane będą do klasyfikacji turnieju Raw Air obejmującego rywalizację na czterech norweskich obiektach. Nawet więc jeśli jakaś drużyna straci już szansę na dobry wynik, to poszczególni zawodnicy i tak będą starali się odlecieć jak najdalej, by zebrać punkty do indywidualnej klasyfikacji, której zwycięzca zgarnie premię w wysokości 60 tys. euro.

W Oslo na godz. 15.00 wyznaczono dzisiaj serię próbną, a o godz. 16.15 rozpocznie się rywalizacji drużynowa. Na liście startowej rywalizacji znajduje się 12 zespołów – Kazachstan, Włochy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Finlandia, Czechy, Japonia, Norwegia, Słowenia, Niemcy, Austria i Polska. Do serii finałowej tradycyjnie awansuje osiem czołowych ekip.

Transmisja zawodów ze skoczni w Holmenkollen w TVP1 i Eurosporcie 1

Wyniki live możecie śledzić tutaj:


  • Źródło: własne , dziennikzachodni.pl
  • FOTO: archirama.muratorplus.pl