Ronny Hornschuh nowym trenerem reprezentacji Szwajcarii!

0
921
Fot. FIS
Fot. FIS

Już w czasie trwania sezonu 2015/2016 Pippo Schoedler ogłosił, iż zrezygnuje ze stanowiska trenera głównego kadry Szwajcarii. Jego następcą zostanie Niemiec – Ronny Hornschuh.

Pippo Schoelder podczas sezonu 2015/2016 oznajmił, że Puchar Świata nie jest jego światem i po zakończeniu cyklu ustąpi ze stanowiska. Jak się okazalo, jego następcą będzie Ronny Hornschuh.

„Hornschuh zdobył zaufanie sztabu szkoleniowego i zawodników w zeszłym sezonie, z jednej strony poprowadzi drużynę w nadchodzącym cyklu związanym z Mistrzostwami Świata, a z drugiej wyznaczy kierunek działania na Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku” – powiedział prezes Szwajcarskiego Związku Narciarskiego – Berni Schoelder.

Zmianie nie uległ skład sztabu szkoleniowego innych kadr. Roger Kamber dalej będzie trenował zawodników na Puchar Kontynentalny, a Martin Kuenzle na FIS Cup i Alpen Cup. Nową twarzą jest 22-letni Marvin Scherer, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera głównego.

Swoje przygotowania do sezonu rozpoczął już Simon Ammann. Czterokrotny Mistrz Olimpijski opuścił zgrupowanie w Hiszpanii, gdyż był na długim urlopie.

„Naprawdę cieszyłem się z dodatkowych wolnych dni. Teraz jestem gotowy na rozpoczęcie treningów. Przez następne dni skupię się głównie na lekkich treningach i sprawach organizacyjnych. Z powrotem zacznę skakać pod koniec maja” – powiedział.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: FIS