Rywalizacja w Lillehammer w ostatnich latach!

0
975

Już jutro rozpocznie się  walka o Punkty w konkursach Pucharu Świata w Lillehammer. W związku z tym postanowiliśmy w tym artykule przedstawić, jak przebiegała rywalizacja na tej norweskiej skoczni w ostatnich latach.

W zeszłym roku w Lillehammer doskonale zaprezentowali się Norwegowie. W pierwszym konkursie wygranym przez Severina Freunda. Niemiec wygrał z Kennethem Gangnesem o 0,1 pkt. Trzeci Andreas Stjernen stracił do zwycięzcy 1,9 pkt. Sędziowie zdecydowali się na przeprowadzenie jednej serii konkursowej. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 15 miejscu. Maciej Kot był 18, Stefan Hula – 22, Klemens Murańka – 23, a Piotr Źyła – 33.

Na drugi dzień rywalizację wygrał Gangnes przed Peterem Prevcem. Norweg okazał się lepszy od Słoweńca o 1,8 pkt, czyli o jeden metr. Johan Andre Forfang zajął trzecie miejsce tracąc do zwycięzcy 5,7 pkt. Niespodziewanie najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, który ukończył zmagania na 10. pozycji. Pozostali biało – czerwoni nie punktowali. Jan Ziobro był 33, Maciej Kot – 34, Dawid Kubacki – 36, Piotr Żyła – 40, a Kamil Stoch dopiero 47.

W 2014 roku w pierwszym konkursie triumfował Gregor Schlierenzauer. Austriak wygrał z Andersem Fennemelem o 2,9 pkt, choć w dwóch skokach uzyskał odległość o 4 metry bliższą od Norwega. Trzeciej miejsce zajął Michael Hayböck, który przegrał ze swoim rodakiem o 8,7 pkt. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Jan Ziobro, który zakończył zmagania na 19 miejscu, Klemens Murańka był 21, Aleksander Zniszczoł – 29, Piotr Żyła – 33.

Drugiego dnia rywalizację wygrał Roman Koudelka. Czech wygrał o cztery punkty z Peterem Prevcem i o 4,5 pkt z Michaelem Hayböckiem. Austriak uzyskał najdłuższa odległość, ale oddał skok w najbardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Sędziowie zdecydowali się na przeprowadzenie tylko jednej serii konkursowej. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Piotr Żyła, który zakończył zmagania na 15 miejscu. Aleksander Zniszczoł ukończył rywalizację na 28 pozycji, Jan Ziobro był 31, Dawid Kubacki – 35.


  • Źródło: Własne