Severin Freund: „Będę walczyć o utrzymanie drugiego miejsca”

0
846
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

Od zawodów w Ałmatach wiemy, że zdobywcą Kryształowej Kuli w tym sezonie będzie Peter Prevc. Otwarta pozostaje natomiast kwestia pozostałych miejsc na podium. Obecnie na drugim miejscu znajduje się ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Świata Severin Freund. Niemiec ciągle prezentuje równą formę i – jak sam zapowiada –  powalczy o utrzymanie tej zaszczytnej pozycji.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów od kilku sezonów pozostaje w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej, a od trzech nie schodzi z podium. Pokonany przez największego rywala Freund nie ma już żadnych szans na obronę tytułu, zatem najważniejsza stała się batalia o drugą lokatę. Niemiec już czuje na plecach oddech Michaela Hayboecka: „Peter Prevc w Ałmatach zapewnił sobie zwycięstwo. Ja chcę zakończyć sezon na drugim miejscu. W ten sposób skompletowałbym trzy miejsca na podium w ciągu ostatnich trzech lat i byłbym w najlepszej „3” trzeci rok z rzędu” – podkreśla Freund.

Konkurencja jednak nie śpi i niemiecki zawodnik będzie musiał dać z siebie wszystko, żeby osiągnąć cel: „Będę dążyć do tego, by znów stać na podium w ostatnich konkursach. Nawet jeżeli rywali są bardzo mocni i walka o podium będzie bardzo zacięta. Jeszcze jedna wygrana w tym sezonie byłaby wisienką na torcie i chcę o to walczyć” – przyznaje  zeszłoroczny laureat Pucharu Świata.

Nie tylko Severin Freund mierzy wysoko, także pozostali reprezentanci Niemiec deklarują chęć walki do końca o utrzymanie drugiego miejsca w Pucharze Narodów. Najlepsi będą Norwegowie i to wiemy na pewno. Werner Schuster wierzy, że jego podopiecznych stać na jak najlepsze wyniki: „Chcemy zakończyć ten sezon wysoko. W Pucharze Narodów chcemy zająć drugą pozycję, za Norwegią. W rankingu indywidualnym Severin Freund chce być drugi, za Peterem Prevcem. To dwa ambitne cele, biorąc pod uwagę możliwości reprezentacji Słowenii oraz ostatnie świetne występy Michaela Hayboecka, Kennetha Gangnesa i Johanna Andre Forfanga, którzy są za Severinem” – dodaje szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Ewa Korenik