Severin Freund wrócił na skocznię

0
884
fot. Aleksandra Wróblewska

Severin Freund w ostatnim czasie wznowił treningi na skoczni po ostatnich kontuzjach. Niemiec podzielił się tą informacją ze swoimi kibicami na jednym z portali społecznościowych.

Mistrz Świata z Falun (2015) w ostatnich sezonach dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowego w kolanie, do tego zmagał się z problemami z łękotką. Pomiędzy kontuzjami 31-latek wracał do treningów, jednak za każdym razem musiał walczyć z kolejnymi problemami zdrowotnymi. Teraz Niemiec z optymizmem patrzy w przyszłość.

W końcu wróciłem na skocznię. Nawet jeśli zajęło to sporo czasu, to chcę wam teraz powiedzieć, że zdecydowanie warto było czekać. Naprawdę wspaniale wrócić na skocznię po takim czasie” – mówił Freund w opublikowanym nagraniu.

 

Problemy zdrowotne niemieckiego zawodnika rozpoczęły się w połowie Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2016/2017. Do rywalizacji wrócił na początku minionego sezonu, jednak po zawodach w Garmisch-Partenkirchen został wycofany z Pucharu Świata i zaczął rywalizować w Pucharze Kontynentalnym. Problemy z łękotką spowodowały, że zawodnik poddał się operacji i jednocześnie przedwcześnie zakończył sezon.

31-latek nie wziął udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu (2018), a także w Mistrzostwach Świata w Lahti (2017) oraz Seefeld (2019). Teraz celem długoterminowym zawodnika są Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie w 2021 roku.


Źródło: fis-ski.com

Foto: Aleksandra Wróblewska