Skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody PŚ w Ruce

0
1041
Fot. Kinga Stanaszek

Stefan Horngacher ogłosił skład kadry na pierwsze konkursy Pucharu Świata, które w dniach 24-26 listopada odbędą się w Fińskiej Ruce (k. Kuusamo). Austriacki szkoleniowiec wykorzysta przysługujący mu limit 7. miejsc.

O pierwsze punkty w sezonie 2016/2017 powalczy siedmiu Polaków: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł.

Posłanie do boju Zniszczoła oznacza, że zawodnik awansował do kadry A, z której wypadli Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Aleksander Zniszczoł nie ukrywa zadowolenia z tego, że może od teraz trenować razem z kadrą A:

„To był mój tegoroczny cel, by znaleźć się w grupie prowadzonej przez Stefana Horngachera i naprawdę ciężko na to pracowałem. Dalej będę dawał z siebie wszystko, bo chcę osiągać jak najlepsze wyniki i konsekwentnie realizować moje cele na zimę. Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu zdecydowałem, że włożę w treningi naprawdę bardzo dużo energii i pracy. Bardzo chciałem dobrze skakać, nie tylko dla siebie, ale także dla narzeczonej i dla swojego spokojnego życia. To w końcu moja praca i skupiałem się na tym, by ją jak najlepiej wykonywać. Jestem zadowolony ze zgrupowania w Predazzo, bo na dzisiejszych treningach pokazałem na co mnie stać. Skoki były fajne i powtarzalne. Dowiedziałem się właśnie, że zostałem powołany na Puchar Świata w Kuusamo. Już od jutra trenuję z grupą prowadzoną przez Stefana i jadę z nią na kolejny obóz treningowy, a potem na kolejne, aż do Kuusamo. Stefan będzie teraz układał moje plany treningowe.”
Jednocześnie Stefan Horngacher podkreśla, że decyzja o przeniesieniu Stękały i Wolnego do kadry B, a dołączenie Zniszczoła do A była podjęta przez wszystkich trenerów kadr.

  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek