Skocznia w Ruka będzie gotowa na zawody Pucharu Świata

0
999

Choć Ruka od kliku sezonów nie gości już inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, to wciąż dla wielu kibiców to właśnie zawody w tej niewielkiej, pokrytej śniegiem miejscowości w Laponii są symbolem początku zimowych zmagań. W tym roku karuzela Pucharu Świata zawita do Finlandii 27 i 28 listopada. Organizatorzy zapewniają, że obiekt Rukatunturi będzie gotowy na przyjęcie najlepszych skoczków świata.

Do konkursów Pucharu Świata na Rukatunturi pozostało 10 dni. Przygotowania obiektu przebiegają zgodnie z planem. Organizatorom pomaga natura – na północy Finlandii pokrywa śnieżna sięga 20-30 cm, a biały puch nadal pada. Wszystko wskazuje więc na to, że na skoczni w Ruka będzie można skakać już pod koniec bieżącego tygodnia.

„Przygotowania zeskoku i obszaru, gdzie lądują zawodnicy, będą zakończone do czwartku. Najazd jest pokryty sztucznym śniegiem, a system chłodzący działa bez zarzutów. Jeszcze w tym tygodniu chcemy zainstalować tory najazdowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na Rukatunturi będzie można skakać już 20 listopada” – powiedział mediom trener Jyri Pelkonen, który odpowiada za przygotowania skoczni w Ruka.


  •  Źródło: fis-ski.com