Słoweńskie media o triumfie Petera Prevca

0
1183
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

W ten weekend Peter Prevc zwyciężył w obu konkursach rozgrywanych w kazachskich Almatach. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Wielką euforię okazały dzisiaj słoweńskie media.

Pierwsze w historii zmagania z cyklu Pucharu Świata w kazachskich Almatach zdecydowanie należały do Petera Prevca. Słoweniec wygrał dwukrotnie i tym samym zebrał 200 punktów które zapewniły mu triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016.

„Peter Prevc wyrównał rekord Gregora Schlierenzauera i zapewnił sobie Kryształową Kulę. W tym sezonie nie miał żadnej konkurencji. W niedzielę wygrał po raz trzynasty, dzięki czemu wyrównał rekord Austriaka z sezonu 2008/09. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w ostatnich sześciu konkursach uda mu się wygrać przynajmniej raz, a więc pobić rekord” – można przeczytać na łamach dziennika „Dnevik”, który zwrócił również uwagę na to, że jedynym zawodnikiem w historii, który przekroczył 2000 punktów w jednym sezonie był Gregor Schlierenzauer, który zdobył 2083 punktów a Peter Prevc ma aktualnie na swoim koncie 1898 punktów. Są więc duże szanse na pobicie rekordu.

Również portal siol.net wyraził swoje zadowolenie z wielkiego osiągnięcia słoweńskiego skoczka.

„To już koniec. Petera Prevca nikt już nie może wyprzedzić. Po zawodach w Kazachstanie ma 619 punktów przewagi nad drugim Severinem Frendem, a do końca sezonu można zdobyć maksymalnie 600 punktów. Stało się jasne, że Kryształowa Kula znajdzie się w rękach Prevca, choć stanie się to dopiero na koniec sezonu w Planicy na oczach wielu słoweńskich fanów” – napisali.

Już w przyszłym tygodniu karuzela Pucharu Świata przeniesie się do Wisły. W mieście Adama Małysza odbędą się dwa konkursy indywidualne. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik