Sølve Jokerud Strand: „W zawodach, które odbywają się w Polsce jest coś specjalnego”

0
1413
fot. Zuzanna Janeczek

Występ w Wiśle dla Sølve Jokerud Stranda był debiutem zarówno w zawodach z cyklu Letniego Grand Prix, jak i na skoczni im. Adama Małysza. Norweg uzyskał kwalifikację do obu konkursów i zarówno w sobotę, jak i niedziele zawody ukończył na 38 pozycji.

Jak skoczek klubu Lillehammerhopp podsumował swój występ w Wiśle? „Całkiem dobrze się bawiłem. Nie jestem co prawda bardzo zadowolony ze swoich skoków, ale na pewno nabrałem sporo doświadczenia. Warunki były całkiem zmienne, ale cóż, czasami po prostu tak bywa.”, przyznał.

Miniony weekend był dla Sølve debiutem w zawodach Letniego Grand Prix, jak i pierwszą okazją do startu na skoczni w Wiśle Malince. Jakie wrażenia odniósł skoczek, po pierwszym występie przed polską publicznością? „Wisła to fajne miejsce na debiut w Letnim Grand Prix. W zawodach, które odbywają się w Polsce jest coś specjalnego. Na trybunach zawsze panuje wrzawa, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi zawodnik”, stwierdził.

Teraz, Norweg zabiera ze sobą doświadczenie z Wisły i zamierza skupić się na dalszych treningach. „Będę tak trenował, by udało mi się wystartować w większej liczbie konkursów. Chciałbym też popracować nad swoją sprawnością fizyczną, której teraz trochę mi brakuje”, przyznał.

  • źródło: własne
  • korespondencja z Wisły: Zuzanna Janeczek
  • Fot.: Zuzanna Janeczek