Špela Rogelj dla SKOKInews.com: „Mój plan jest zawsze taki sam: być w czołowej dziesiątce w Pucharze Świata”

0
870
fot. Kinga Stanaszek

Špela Rogelj wygrała dwa pierwsze konkursy zawodów FIS Cup 2019/2020, które odbyły się w miniony weekend w Szczyrku (HS104). Słowenka po sobotnim konkursie odpowiedziała na kilka pytań dotyczących zawodów, a także planów na najbliższe tygodnie i miesiące.

Liderka cyklu FIS Cup w sezonie 2019/2020 po swoim pierwszym zwycięstwie tego lata przyznała, że jest zadowolona z zawodów, choć zwróciła również uwagę na trudności, które podczas nich się pojawiły.

„Myślę, że było nieco wietrznie i nie wiadomo było, z której bramki startowej będziemy skakać. Ale wiedziałam, że najważniejsze jest dobre skakania. Moje skoki były dobre, wiec jestem zadowolona z dzisiejszych zawodów.” – mówiła Słowenka.

Zawody w Szczyrk zainaugurowały sezon letni 2019 (w tych dniach odbyły się także zawody Pucharu Kontynentalnego Panów w Kranju), jakie są plany Rogelj na najbliższe tygodnie?

„Będę skakać też jutro (wywiad odbył się 6 lipca 2019 roku, w dniu pierwszych zawodów – przyp. P.F.). Potem będę mieć tydzień wakacji, następnie przyjdzie czas na treningi przed Grand Prix i start w tych zawodach. Później w planach mam trenowanie już w domu z nadzieją na dobre starty zimą.”

Słowenka zapytana, o plany na wspomniany sezon zimowy, odpowiedziała:

„Mój plan jest zawsze taki sam: być w czołowej dziesiątce w Pucharze Świata. Dobrze byłoby startować na naprawdę wysokim poziomie we wszystkich konkursach, ale myślę, że zakończenie sezonu w czołowej dziesiątce będzie naprawdę dobrym osiągnięciem.”

Špela Rogelj (200 punktów) obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej FIS Cup z przewagą 40 punktów nad drugą Karolíną Indráčkovą. Trzecie miejsce zajmuje Yuka Seto (120 punktów). Najwyżej sklasyfikowana Polka, Kinga Rajda, zajmuje 6. lokatę z dorobkiem 65 punktów. W pierwszej dziesiątce jest także dziewiąta Joanna Szwab (55 punktów). Następne zawody z cyklu odbędą się w kazachskim Szczuczyńsku (HS99).

W poprzednim sezonie Słowenka w zawodach tej rangi wystąpiła dwa razy zdobywając łącznie 76 punktów. Natomiast minionej zimy w Pucharze Świata Pań Rogelj zajęła ostatecznie 21. pozycję z dorobkiem 228 punktów.


Źródło: własne

Korespondencja ze Szczyrku: Paulina Feliksik

Foto: Kinga Stanaszek