Świetne wyniki Polaków we Frenštácie i Rožnovie!

0
961

W ubiegłą niedzielę na skoczniach w czeskim Frenstacie odbyły się Mistrzostwa Czech w najmłodszych kategoriach wiekowych, czyli zmagania o Czekoladowy Tort. Dzień wcześniej rywalizowano na skoczniach w Roznovie. Na starcie pojawili się młodzi zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski. Nasi reprezentanci spisali się świetnie.

We Frenstacie wśród zawodników z rocznika 2008 i młodszych triumfował Tymoteusz Cienciała z klubu WSS Wisła. Trzecie miejsce zajął Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra), którego wyprzedził Czech – Jiri Cerny. W pierwszej dziesiątce uplasował się również Marcin Waszek (LKS Olimpia Goleszów).

W kategorii rocznik 2006 – 2008 zwyciężył reprezentant gospodarzy – Dominik Blaha. Podium uzupełnili Wiktor Szozda (WSS Wisła) oraz Daniel Skarka. W czołowej dziesiątce sklasyfikowani zostali również Kamil Waszek (4. miejsce), Antoni Orawski (5. pozycja) oraz Wojciech Cieślar (10.).

Również w grupie rocznik 2002-2004 reprezentant naszego kraju stanął na podium. Był nim Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice), który uplasował się na ostatnim stopniu podium. Wyprzedzili go Czesi – Peter Vaverka oraz Frantisek Lejsek. Wysokie pozycje zajęli również Wiktor Fickowski (6.), Michał Socha (7.) oraz Miłosz Krzempek (8).

Wśród zawodników urodzonych w latach 2000 – 2001 triumfował Karol Niemczyk. W czołowej dziesiątce znalazło się również miejsce dla Wiktora Węgrzynkiewicza (5.) oraz Patryka Hutyry (8.).

W Roznovie na podium stanął Tymoteusz Dyducha, który zajął trzecie miejsce wśród najmłodszych. Wyprzedzili go Jiri Cerny i Hynek Dostalik.


  • Źródło: pzn.pl