Sylwetka Alexandra Pointnera

0
975
fot. Jagoda Przybyła

Nie do końca szło mu, gdy wiódł karierę skoczka narciarskiego. Największe sukcesy zaliczał jako trener kadry austriackiej, z tego właśnie go znamy, przedstawiamy sylwetkę Alexandra Pointner.

Urodził się 1 stycznia 1971 roku. Swój debiut jako sportowiec zaliczył 3 stycznia 1988r. w Innsbrucku. Jednym z największych indywidualnych sukcesów było drugie miejsce na Uniwersjadzie w Muju.

W 2004 roku przejął kadrę Austriaków – młodych, niedoświadczonych mężczyzn z ogromnymi ambicjami i chęciami na sukcesy. Doprowadził ich do wielu zwycięstw, medali oraz Kryształowych Kul. Wszyscy byli mu wdzięczni i nie zgłaszali sprzeciwów. Jednak jeden z jego podopiecznych – Gregor Schlierenzauer – w 2014 roku nie wyraził pozytywnej opinii o jego metodach. Niedługo po tym incydencie Alexander został zwolniony.

W 2015 roku przeszedł rodzinną tragedię – jego córka Nina zmarła po walce z uszkodzeniem mózgu po jej próbie samobójczej. Pointner wraz z żoną i całą rodziną bardzo przeżył odejście swojej potomkini.

W sezonie 2015/2016 przez pewien moment był trenerem Bułgara – Vladimira Zografskiego.

Jak dalej potoczy się los Alexandra? Czy zobaczymy go jeszcze w roli szkoleniowca? Oby tak duży przywódczy charakter i talent się nie zmarnował.


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO:  Jagoda Przybyła