Sylwetka Ronana Lamy Chappuis

0
951
fot. Wiktoria Wnętkowska

Dzisiaj przedstawimy wpis o młodym, aczkolwiek już dość doświadczonym na wielu frontach skoków narciarskich,  francuskiego zawodnika – Ronana Lamy Chappuis.

Urodził się 10 września 1993 roku. (23 lata) Należy do klubu Bois D’amont. Na arenie międzynarodowej zadebiutował 3 lutego 2007r. w zawodach FIS Cupu, organizowanych, w całkiem nieznanej w świecie tej dyscypliny, miejscowości – Chaux-Neuve. Zajął tam 30. miejsce.

Dostaje wiele okazji do brania udziału w zawodach Pucharu Świata, jednakże wielokrotnie lądował również w zmaganiach niższej rangi – w Pucharze Kontynentalnym. Największe osiągnięcie w cyklu na najlepszym stopniu rywalizacji to 7. lokata podczas zawodów w Lillehammer w 2013r. W konkursach PK najlepsze pozycje to dwukrotne trzecie miejsce – w Courchevel (2014) oraz w Stams (2015).

Startował podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi w 2014 roku, jednak dwa razy lądował poza topową trzydziestką. Sportowiec nie może się również pochwalić wyjątkowymi wynikami w dwóch edycjach MŚ, gdyż najwyższą lokatą okazało się 26. miejsce  w Falun na skoczni HS100.


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska