Sześciu Polaków w składzie na PK w Engelbergu

0
800

W dniach 27.12. – 28.12. odbędą się kolejne w tym sezonie zmagania skoczków z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Areną międzynarodowych zmagań będzie obiekt w szwajcarskim Engelbergu. Na te konkursy uda się sześciu reprezentantów naszego kraju.

Maciej Maciusiak zadecydował, iż w kolejnych zmaganiach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w szwajcarskiej miejscowości Engelberg wystartuje sześciu reprezentantów Polski. Będą to: Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus oraz Stanisław Biela.

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Słoweniec Tilen Bartol, który ma na swoim koncie 346 pkt. Drugie miejsce zajmuje Norweg Halvor Egner Granerud z dorobkiem 310 pkt. W czołowej trójce sklasyfikowany jest również Karl Geiger, który uzbierał 305 pkt. Żaden z tych skoczków nie wystartuje w Engelbergu, gdyż znaleźli się w składzie poszczególnych kadr na zmagania w Oberstdorfie.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała zajmujący obecnie piątką lokatę z dorobkiem 180 pkt.

Pierwszy z zaplanowanych konkursów w Engelbergu odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00, a drugi w poniedziałek o 13:00.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Barbara Kosma