Tande wraca do rywalizacji międzynarodowej po kontuzji!

0
659
fot. Wiktoria Ostrowska

Daniel André Tande, po raz pierwszy od dramatycznego upadku w Planicy, weźmie udział w rywalizacji międzynarodowej. Skoczek jest jednym z 12 Norwegów, którzy wystąpią w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Oslo (18-19 września).

„To będzie wielka frajda. Dobrze jest móc powrócić do skakania właśnie na krajowym obiekcie, podczas Pucharu Kontynentanego na Midstuen. Nie mogę się doczekać, żeby sprawidzić swoją formę. Chcę pokazać moje najlepsze skoki”, powiedział Tande.

„Droga powrotna po upadku w Planicy była dla Daniela długa i czasochłonna. Cieszy fakt, że jest teraz znów gotowy do rywalizacji. Nie chodzi jednak o sam udział w konkursie. Daniel jest w stanie wygrać zawody”, uważa trener Andreas Vilberg, który śledził postępy Daniela w codziennym treningu.

Rywalizacja na Midtstubakken będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na powrót Tande. Puchar Kontynentalny w Oslo będzie pierwszymi, międzynarodowymi zawodami w Norwegii od marca 2020 roku.

„Będą to pierwsze międzynarodowe konkursy od odwołania ostatnich zawodów z cyklu Raw Air w marcu 2020 roku. Jesteśmy wdzięczni organizatorom, którzy to umożliwili. Mamy 12 zawodników, którzy nie mogą się doczekać, by wykazać się podczas rywalizacji na krajowej skoczni”, stwierdził Vilberg.

Skład reprezentacji Norwegii na zawody w Oslo: Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Joacim Ødegård Bjøreng, Oscar P. Westerheim, Jo Rømme Mellingseter, Sølve Jokerud Strand, Eirik Leander Fystro, Benjamin Østvold, Andreas Granerud Buskum, Anders Ladehaug, Fredrik Villumstad, Bendik Jakobsen Heggli.

  • źródło: skiforbundet.no
  • Fot. Wiktoria Ostrowska