TCS w Ga-Pa: W czołówce klasyfikacji pucharowej bez zmian

0
786
Fot. Ewa Korenik

Półmetek tegorocznych zmagań w Turnieju Czterech Skoczni za nami. Wczorajszy triumf w Garmisch-Partenkirchen umocnił Petera Prevca na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz zagwarantował czołową lokatę w zestawieniu łącznym turnieju. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch, u progu Nowego Roku, zajmuje w klasyfikacji pucharowej 19. miejsce.

O ile w zestawieniu łącznym Turnieju Czterech Skoczni zwycięstwo Petera Prevca w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen spowodowało zmianę na pozycji lidera na korzyść Słoweńca, tak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata czołowa trójka pozostaje bez zmian – na pierwszym miejscu z dorobkiem 724 punktów plasuje się rewelacyjny 23-latek z Kranju. Tuż za nim, ze stratą 165 pkt. sklasyfikowany jest Severin Freund, zaś trzecie miejsce należy do najlepszego z Norwegów – Kennetha Gangnesa (490 pkt.).

Dzięki dobrym występom w niemieckiej części prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni, na pozycję czwartą w tabeli pucharowej awansował Michael Hayböck. Pochodzący z miejscowości Linz Austriak uzbierał dotychczas 382 punkty. Na miejsce piąte przesunął się natomiast Johann André Forfang (366 pkt.), a lokatę niżej sklasyfikowany jest jego rodak – Daniel – André Tande (293 pkt.).

Siódmą pozycję zajmuje Richard Freitag. 24-letni zawodnik z Niemiec zgromadził na swoim koncie 284 pucharowe punkty. Tuż za nim, na ósmym miejscu, sklasyfikowany jest Stefan Kraft z dorobkiem wynoszącym 254 pkt. Czołową dziesiątkę zamykają, na tym etapie zmagań, najmłodszy i najstarszy z zawodników startujących w Pucharze Świata – na miejscu 9. Domen Prevc (228 pkt), a na pozycji 10. Noriaki Kasai (213 pkt.).

Spośród reprezentantów Polski najlepszą lokatę zajmuje aktualnie w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Kamil Stoch. Podwójny Mistrz Olimpijski zgromadził 112 punktów i plasuje się na miejscu 19. Nieco niżej – na pozycji 25. sklasyfikowany jest Stefan Hula (59 pkt.). Pozostali z Biało – Czerwonych zajmują na tym etapie sezonu lokaty poza czołową „30”.


  •  Źródło: Własne
  • FOTO: Ewa Korenik