TCS w Innsbrucku: Program rywalizacji na skoczni Bergisel

0
863

U progu Nowego Roku karuzela skoków narciarskich nie zwalnia tempa – dopiero co ekscytowaliśmy się rywalizacją Petera Prevca i Severina Freunda w Garmisch-Partenkirchen, a już Turniej Czterech Skoczni wkracza w drugi, rozgrywany w Austrii, etap. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zmagania przenoszą się teraz do Innsbrucka.

Kolejnym przystankiem na mapie jednej z głównych imprez sezonu 2015/2016, za jaką uznaje się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, jest położony w austriackim Tyrolu Innsbruck. Na tamtejszym obiekcie Bergisel (K-120, HS 130) najlepsi skoczkowie świata już jutro przystąpią do kwalifikacji, podczas których wyłonione zostaną pary systemu KO na niedzielny konkurs. Sobotnie kwalifikacje poprzedzi oficjalny trening (o godzinie 11:45). W niedzielę zaś zawodnicy staną do walki w trzeciej odsłonie tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni – zawody w Innsbrucku zaplanowano na godzinę 14:00. Wcześniej, o 12:30, organizatorzy przeprowadzą serię próbną.

W sobotę pogoda nie powinna przeszkadzać w rozegraniu kwalifikacji zgodnie z planem, zaś w niedzielne przedpołudnie spodziewane są w Innsbrucku przelotne opady deszczu i śniegu, jednak powinny one ustąpić przed godziną rozpoczęcia pierwszej serii konkursowej.

Szczegółowy program rywalizacji TSC w Innsbrucku:

Sobota, 2. 01. 2016

11:45 – Oficjalny trening

14:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 3. 01. 2016

12:30 – Seria próbna

14:00 – Konkurs indywidualny

O wynikach zmagań w Innsbrucku oraz ewentualnych zmianach w harmonogramie będziemy informowali na łamach naszego serwisu.


  •  Źródło: Własne