Thomas Morgenstern i jego nowa pasja

0
1220

Thomas Morgenstern lubi przyjeżdżać do Polski, ale zazwyczaj widywaliśmy go w naszym kraju zimą. Tym razem „Morgi” zawitał do nas w środku lata, a skoki narciarskie nie mają nic wspólnego z jego wizytą. W rozmowie z TVP Morgenstern opowiedział trochę o swojej nowej pasji jaką są helikoptery.

„Biorę udział w Helikopterowych Mistrzostwach Świata”  – powiedział Thomas Morgenstern zapytany o powód swojej wizyty w Zielonej Górze. Były skoczek narciarski nie krył swojego entuzjazmu związanego ze swoją nową pasją: „To zawody, których naprawdę nie mogłem się doczekać. Przygotowywałem się do nich przez trzy miesiące”.

Morgenstern opowiedział o swoich oczekiwaniach związanych z udziałem w Mistrzostwach. Zaznaczył, że jako początkujący startuje w odpowiedniej kategorii i ma już za sobą kilka dobrych występów: „Liczę, że pójdzie dobrze co zaowocuje znakomitym miejscem w klasyfikacji generalnej”.

A co ze skokami narciarskimi? Trzykrotny Mistrz Olimpijski zaznaczył, że podczas swojego pobytu w Polsce nie ma możliwości oglądania letnich konkursów, ale mimo to jest na bieżąco: „Czytam na Facebooku, jestem też członkiem internetowej grupy zrzeszającej austriackich skoczków, więc na bieżąco mój telefon pokazuje mi nowe informacje ze skoczni”. Na koniec zapewnił, że jak tylko Mistrzostwa się skończą śledzenie letniej rywalizacji znów przejdzie na pierwszy plan.


  • Źródło: sport.tvp.pl