Thomas Morgenstern: „Jestem zaskoczony, że tak wielu kibiców przybyło na spotkanie ze mną!”

0
923
fot. Aleksandra Wróblewska

Wczoraj w warszawskiej księgarni Empik Junior odbyło się pierwsze z dwóch spotkań autorskich z niezwykle popularnym w Polsce Thomasem Morgensternem. Były reprezentant Austrii w skokach narciarskich przybył do stolicy w ramach promocji swojej książki „Moja walka o każdy metr”. W Warszawie na ośmiokrotnego Mistrza Świata czekały tłumy fanów.

Thomas Morgenstern, pomimo zakończenia kariery sportowej we wrześniu 2014 roku, nadal cieszy się  wśród kibiców skoków narciarskich niesłabnącą popularnością. Dowodem na to są rzesze fanów, które oczekiwały wczoraj na sympatycznego Austriaka w warszawskim Empiku Junior. 29-latek przyjechał do Polski, by promować swoją książkę „Moja walka o każdy metr”, w której szczerze opisał kulisy kariery, proces dojrzewania jako sportowiec i człowiek, a także motywy swej decyzji o przejściu na sportową emeryturę.

Choć jako skoczek Morgenstern często bywał w Polsce, to jak przyznał podczas spotkania autorskiego z fanami, po raz pierwszy miał okazję zawitać do stolicy naszego kraju.

„Szczerze mówiąc pierwszy raz jestem w Warszawie, choć w Polsce byłem niejednokrotnie. To dla mnie zaskoczenie, że mimo iż nie jestem już aktywnym sportowcem, tak wielu ludzi przyszło tu dziś, by się ze mną spotkać” – powiedział Austriak spoglądając na rzesze fanów, którzy przybyli na promocję jego książki.

Po licznych sukcesach na skoczni, w 2014 roku Morgenstern zakończył karierę, ale jak przyznał – czuje się spełniony, choć jego życie diametralnie się zmieniło.

„Wcale nie przytyłem, a widać, żebym przytył?” – zażartował dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, zapytany o to, jakie zmiany zaszły w jego życiu po odwieszeniu nart na kołek – „Bardzo wiele się zmieniło, praktycznie to całe moje życie, ale czuję się dobrze i jestem szczęśliwy”– powiedział były gwiazdor austriackiej reprezentacji w skokach narciarskich.

Pytany o to, czym zajmuje się po zakończeniu przygody ze skokami, Thomas Morgenstern opowiedział fanom o swoim nowym hobby – pilotowaniu helikoptera.

„Moja przyszłość sportowa to sportowe loty helikopterem. Brałem między innymi udział w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata, które miały miejsce w Polsce. Jest to coś, co mnie pociąga i sprawia mi radość” – wyjaśnił Austriak, po czym, jak przystało na autora książki, zabrał się za składanie podpisów.

Dla wszystkich tych, którym nie udało się spotkać z Thomasem Morgensternem w Warszawie, kolejna okazja nadarzy się już jutro w Zakopanem, gdzie przy okazji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, odbędzie się drugie spotkanie promujące „Moją walkę o każdy metr”.


  •  Źródło: Własne
  • Korespondencja z Warszawy: Katarzyna Satała
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska