Tom Hilde w składzie na zawody Pucharu Świata w Oslo

0
787

Przed norweskimi skoczkami ważny weekend – podopiecznych Alexandra Stöckla czekają występy przed własną publicznością, podczas uwielbianych w całej Norwegii zawodów Pucharu Świata w Oslo. Norweski Związek Narciarski podał dziś nazwiska czterech skoczkiń i siedmiu skoczków, którzy reprezentować będą gospodarzy podczas zmagań międzynarodowej rangi na Holmenkollen.

W sezonie 2015/2016 konkursy Pucharu Świata w norweskiej stolicy rozegrane zostaną miesiąc wcześniej niż zazwyczaj (6 i 7 lutego), jednak ze względu na znakomite występy ekipy Alexandra Stöckla w bieżącym sezonie, organizatorzy liczą na rekordową widownię pod skocznią. Nic więc dziwnego, że na powołania na pucharowe zawody w Oslo wikingowie czekali w napięciu.

Ostatecznie szansę na zaprezentowanie się przed własną publicznością otrzymali: Daniel-André Tande, Kenneth Gangnes, Anders Fannemel, Johann André Forfang, Joachim Hauer, Andreas Stjernen oraz Tom Hilde, który dobrymi wynikami osiągniętymi w Pucharze Kontynentalnym, zapewnił Norwegom dodatkowe miejsce w kwotach startowych na kolejny period zmagań.

W najbliższy czwartek, czyli dzień przed rozpoczęciem kwalifikacji do Pucharu Świata, na skoczni Holmenkollen rozegrane zostaną także zawody w ramach Pucharu Świata Kobiet. Trener norweskich skoczkiń – Christian Meyer, zdecydował  że w Oslo wystąpią: Line Jahr, Maren Lundby, Silje Opseth i Anna Odine Strøm.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Katarzyna Satała