Transmisje z Pucharu Świata w skokach i biegach w TVP

0
833

Telewizja Polska poinformowała widzów o uzyskaniu od Eurosportu sublicencji do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach oraz biegach narciarskich. Sublicencja będzie obowiązywać przez kolejne trzy sezony.

W programie pierwszym Telewizji Polskiej zobaczymy 33 konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. TVP już wcześniej pozyskała prawa do czterech zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce oraz do mistrzostw świata w lotach narciarskich, które od 14 do 17 stycznia 2016 roku zostaną rozegrane w Tauplitz.

TVP 2 natomiast pokaże 20 zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet w sezonie. Na pewno będą transmitowane: inauguracja PŚ w Ruce oraz Tour de Ski. Pozostałe biegi w zależności od udziału w nich Justyny Kowalczyk, która chce się skupić przede wszystkim na stylu klasycznym.

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nabyliśmy sublicencje i że nadal będziemy pokazywać rywalizację skoczków i biegaczek. Odczuwam zadowolenie także ze współpracy z Eurosportem, która dobrze rokuje na przyszłość”  – powiedział dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz.


  • Źródło: eurosport.onet.pl