Trzech braci Prevc wystartuje w Engelbergu!

0
1012

W przyszły weekend zmagania z cyklu Pucharu Świata przeniosą się do szwajcarskiej miejscowości Engelberg, na słynną skocznię Gross Titlis. Po raz pierwszy w w historii trzech braci Prevc – Peter, Cene i Domen wystartuje w tych samych zawodach najwyższej rangi.

Bracia Prevcowie startowali wspólnie jedynie w zmaganiach z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w rodzinnym Kranju. Jednak w historii nie zdarzyło się jeszcze, aby cała trójka wystartowała w zawodach najwyższej rangi. Były tylko sytuacje, gdzie skakali Peter i Cene, bądź Peter i Domen.

Trener Goran Janus zadecydował, iż do szwajcarskiego Engelbergu w przyszły weekend uda się sześciu słoweńskich skoczków, mianowicie Jurij Tepes, Anze Lanisek, Nejc Dezman oraz właśnie trzech braci Prevc – Peter, Cene i Domen.

Przypomnijmy, że aktualnym liderem klasyfikacji generalnej jest najmłodszy z braci, który wygrał trzy z czterech konkursów indywidualnych z cyklu Pucharu Świata w tym sezonie. Słabiej prezentuje się najstarszy, który w miniony weekend zajął kolejno trzydziestą i dziewiątą pozycję. Cene startował zaś w Pucharze Kontynentalnym, gdzie dwukrotnie wygrał, a raz był drugi.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska