Udany debiut polskiej skoczkini

0
820
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Kinga Rajda pomyślnie przeszła czwartkowe kwalifikacje w Lillehammer i awansowała do piątkowego inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata 2015/2016. Dla polskiej skoczkini jest to debiut w zawodach najwyższej rangi.

W norweskim Lillehammer inauguruje Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich. We wczorajszych kwalifikacjach, do pierwszego konkursu indywidualnego brały udział dwie Polki – Magdalena Pałasz oraz debiutująca w zawodach Pucharu Świata – Kinga Rajda.

Zawody odbywają się na kompleksie skoczni Lysgårdsbakke. Skoczkinie rywalizują na obiekcie, którego rozmiar wynosi 100 metrów.

14-letnia polska skoczkini, po skoku na odległość 83,5 metra, zajęła 23. miejsce w kwalifikacjach i w swoim debiucie zdołała zakwalifikować się do konkursu indywidualnego. Warto dodać, że Kinga Rajda to najmłodsza uczestniczka zawodów w Lillehammer.

Magdalena Pałasz nie przeszła kwalifikacji, po skoku na odległość 77 metrów, sklasyfikowana została na 35. pozycji.

Kwalifikacje wygrała Francuzka Julia Clair, która uzyskała 92 metry. Tuż za nią, ze stratą 0,4 pkt uplasowała się Kanadyjka Taylor Henrich (86,5 m). Wśród zawodniczek, które awans miały zapewniony najlepszy skok na odległość 93 metrów oddała Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, natomiast Japonka Sara Takanashi poszybowała aż 99 metr.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska