Urodziny austriackiego skoczka w Wiśle-Malince

0
1261
fot. Justyna Mądra
fot. Justyna Mądra

Niestety, sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle został odwołany. Mimo to, nie był to na pewno stracony dzień dla austriackiego skoczka narciarskiego Michaela Hayboecka, który obchodził swoje 25. urodziny.

Tuż po odwołaniu zawodów na zeskok obiektu im. Adama Małysza zaproszony został Michael Hayboeck, a zgromadzeni na trybunach wspólnie odśpiewali mu „sto lat” w wersji polskiej, jak i niemieckiej. Wiślańska Cukiernia „U Janeczki” specjalnie na tę okazję przygotowała tort dla austriackiego skoczka. Urodzinowe ciasto o smaku czekolady i czarnej porzeczki ozdobione było skokowymi akcesoriami: nartami i kombinezonem oraz austriacką flagą.

Michael Hayboeck urodził się 5 marca 1991 roku w Linzu i jest jednym z trójki braci, którzy uprawiają skoki narciarskie. Austriacki skoczek aktualnie jest trzecim zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. W lutym wygrał trzy konkursy Pucharu Świata w rzędu, a w tym sezonie łącznie stawał 9 razy na podium. Obiekt im. Adama Małysza jest w pewien sposób szczególny dla Hayboecka – to właśnie tutaj po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium Pucharu Świata – 16 stycznia 2014 roku był trzeci.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Justyna Mądra