Walter Hofer – specjalnie dla Supersnow

0
805
fot. Wiktoria Ostrowska

Walter Hofer jest Dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Specjalnie dla Supersnow udzielił wywiadu, w którym opowiedział o przygotowaniu obiektu podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle, która miała miejsce w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza. 

Supersnow: Jak Pan ocenia przygotowanie skoczni podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle?

Walter Hofer: Komitet Organizacyjny Pucharu Świata w Wiśle dołożył wszelkich starań, aby inauguracja sezonu była przygotowana jak najlepiej. Jednak w przyszłości będzie trzeba zastosować pewną zmianę i jedno z urządzeń umieścić w dolnej części obiektu, aby móc uzyskać gładki zeskok, a drugie na górze skoczni.

Czy jakość śniegu miała wpływ na jakość skoków?

Nowe tory na rozbiegu skoczni w Wiśle są najnowsze i o najwyższych standardach. Wyprodukowany technicznie śnieg przez firmę Supersnow również był doskonałej jakości.


Czy uważa Pan, że nowe technologie użyte przez Supersnow będą miały wpływ na rozwój sportów zimowych?

Zdecydowanie daje to wiele możliwości, których nigdy wcześniej nie mieliśmy w skokach narciarskich. Możemy stworzyć kalendarz zawodów, gdzie otwarcie sezonu w Środkowej Europie będzie miało miejsce w połowie listopada.
Czy chciałby Pan, aby rozpoczęcie Pucharu  Świata w następnym sezonie również odbyło się tak wcześnie?
Wszystko to zależy od ogólnego kalendarza narciarskiego FIS. Lecz jeśli udałoby się nam zaoszczędzić jeszcze jeden lub dwa weekendy na początku sezonu, byłoby to bardzo pomocne w planowaniu kalendarza zawodów. Z powodu regulacji technicznego śniegu na zeskoku odpowiednia temperatura w dalszym ciągu jest kluczowa.Czy wierzył Pan że skocznia będzie przygotowana? Jak wyglądało podjęcie decyzji, aby rozpoczęcie Pucharu Świata odbyło się w Polsce?

Wszystkie osoby i instytucje wiedziały, że będzie to ogromne wyzwanie. Ale dzięki doświadczonemu organizatorowi, nowych torach lodowych na skoczni oraz produkcji śniegu byliśmy bardzo optymistycznie nastawieni, że odniesiemy sukces. Na koniec organizator udowodnił, że jest w stanie dołożyć wszelkich starań, aby to zadziałało.

Supersnow: Bardzo dziękujemy za rozmowę, a przede wszystkim za zaufanie podczas przygotowań do Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle.


  • Źródło: za Supersnow
  • fot. Wiktoria Ostrowska