Werner Schuster: „Wiem, że cały czas macie dobrą drużynę”

0
882

Już w poniedziałek odbędą się kwalifikacje do pierwszej odsłony 64. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zobaczymy pięciu naszych skoczków, którzy będą chcieli przełamać zła passę, jaka towarzyszy im od początku sezonu. Trener niemieckich skoczków Werner Schuster uważa, że Kamil Stoch może nas pozytywnie zaskoczyć.

Polscy skoczkowie w ostatnich dniach trenowali na skoczni w Zakopanem. Testowali nowe kombinezony, które pomóc mają w lepszych skokach. Pojawiły się głosy, że rywale mocno „odjechali” naszej drużynie w kwestii sprzętowej.

„Nie znam tła tego, co dzieje się w polskim zespole. Wiem, że cały czas macie dobrą drużynę. Kamil Stoch pokazał w tym sezonie przecież kilka skoków na naprawdę wysokim poziomie. Być może po przerwie świątecznej będzie prezentował się zdecydowanie korzystniej niż ostatnio. On cały czas jest zdecydowanie lepszy od tego, w jaki sposób pokazywał się w tym sezonie. Wiem, że ostatnio wprawdzie nie osiągał dobrych wyników, ale cały czas widzę go w gronie faworytów Turnieju Czterech Skoczni. Sądzę, że to on jest największym kandydatem do tego, aby zostać największą pozytywną niespodzianką turnieju” – mówił Werner Schuster.

Niemiecki selekcjoner zaznaczył również, że w zeszłym sezonie Kamil przyjechał na turniej po kontuzji i operacji. „Od razu zaskoczył wszystkich wysoką formą. Teraz może być podobnie. Absolutnie nie przekreślałbym jego szans” – zaznaczył.

„W każdym sezonie posiadanie sprzętu na najwyższym poziomie jest niezwykle istotne. Teraz jest tak samo. Trzeba wciąż pracować nie tylko nad podnoszeniem poziomu fizycznego i technicznego zawodników, ale także nad jak najlepszymi udoskonaleniami w kombinezonach. To cały czas jest wyścig, w którym tempo jest bardzo duże. Naprawdę trudno mi powiedzieć, czy problemy sprzętowe są w tej chwili największą bolączką Polaków. W sumie tak może być, bo skakać na pewno nie zapomnieli” – uważa trener reprezentacji Niemiec.

Szkoleniowiec najbardziej liczy na udany występ swojego podopiecznego – Severina Freunda, który obecnie znajduje się na drugie miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dotychczas najlepszym wynikiem niemieckiego skoczka w Turnieju Czterech Skoczni było 6. miejsce.

„Na razie najlepszy jest Peter Prevc. Kilku zawodników jest jednak w bardzo dobrej formie i są naprawdę blisko Słoweńca. Mówię tutaj między innymi o Severinie. Mam nadzieję, że będzie w stanie kontynuować dobrą formę nie tylko podczas tego turnieju, ale także w dalszej części sezonu. W tym momencie jest zawodnikiem gotowym na to, aby wygrać Turniej Czterech Skoczni. Liczę także na dobry występ Richarda Freitaga, który prezentuje się coraz lepiej. Niezwykle mocni w tym sezonie są Norwegowie. Mają wyrównany i silny skład. W każdej chwili o wiele lepiej mogą zacząć spisywać się także Austriacy” – zakończył Schuster.


  • Źródło: eurosport.onet.pl