Ziobro dla SKOKInews.com: „Nie jest strasznie kolorowo, ale nie jest też źle”

0
759

Aż sześciu polskich zawodników uplasowało się czołowej „10” sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Choć wspaniała postawa Przemysława Kantyki to temat numer jeden, jednak warto także spojrzeć na rezultaty pozostałych naszych skoczków. Jan Ziobro tydzień temu podczas konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix nie wywalczył punktów. Wczoraj w pierwszym starcie w ramach weekendu z LPK w Wiśle wypadł przyzwoicie, zajmując dziewiąte miejsce ze skokami na odległość 125,5 m i 122,5 m, Mimo dobrego występu, zawodnik kadry A miał jednak zarzuty co do swoich skoków. Jan Ziobro podzielił się tym*

Na początek Jan Ziobro odniósł się do swoich skoków z konkursu. Co ważne, reprezentant kadry A przyczynę gorszych skoków widział przede wszystkim w sprzęcie, jego zdaniem nieodpowiednim: „Ten pierwszy skok był dosyć dobry, ten drugi był spóźniony. Nie jest jakoś strasznie kolorowo, ale nie jest też źle. Bardzo dobrego skakania jest i trzeba nadal dobrze skakać. Niestety, ostatnio zamierzyli mi wzrost i zamierzenie było dosyć niskie. I mam też krótkie narty i borykam się z tym. Jest to twarda narta z twardym szpicem płaskim, ze środkiem ciężkości nie takim, do jakiego jestem przyzwyczajony i po prostu jest mi ciężko z tymi nartami coś zrobić. Mam taką nadzieję, że uda mi się wrócić do tego wzrostu, który jest dobry i który jest dla mnie optymalny, założyć na nogi te narty, na których w stanie będę dobrze skakać.”

Następnie ósmy zawodnik ostatnich MŚ na normalnym obiekcie skomentował warunki atmosferyczne, które utrudniały rywalizację skoczkom i kibicowanie licznie zgromadzonej publiczności. Chodzi oczywiście o bardzo wysokie temperatury powietrza. „Myślę, że jest ciepło dla wszystkich, nie tylko dla mnie. Ale ja lubię taką pogodę i oby jej więcej w naszym pięknym kraju” – uspokajał wszystkich zaniepokojonych falą upałów Ziobro.

Na sam koniec nasz reprezentant, spytany o cele na niedzielny konkurs, skwitował krótko po lekkim zastanowieniu: „Dobre skoki, tak jak zawsze. I tyle.” Życzymy szczerze, aby słowa Jana Ziobro w dzisiejszych zawodach obróciły się w czyn, a jest na to idealna okazja.


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał w Wiśle: Hubert Taładaj
  • FOTO: Barbara Kosma