Zmiana w reprezentacji Słowenii na zawody w Nizhnym Tagile

0
751

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne już zmagania z cyklu Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie będą rywalizować na obiekcie HS 134 w Nizhnym Tagile. Co dość zaskakujące, w składzie reprezentacji Słowenii na te zawody zabraknie radzącego sobie coraz lepiej na skoczni, Domena Prevca.

16-letni zawodnik nie brał również udziału w zmaganiach drużynowych w Kuusamo. Teraz czeka go kolejna przerwa. „Te wyjazdy są bardzo wyczerpujące, sezon jest długi. Domen zostanie w domu, będzie chodził do szkoły, trenował i ładował baterie. Wróci do zmagań w Pucharze Świata w Engelbergu” – powiedział trener reprezentacji Słowenii, Goran Janus.

Najmłodszy brat Petera Prevca podczas trzech występów w Pucharze Świata dwukrotnie zajmował 8. lokatę, a raz był 12. W sobotnim konkursie w Lillehammer był najwyżej sklasyfikowanym Słoweńcem w całej stawce, zaś w niedzielę udało mu się awansować z 19. miejsca na 12. w serii finałowej. „Jestem bardzo zadowolony z jego skoków, szczególnie drugi skok w niedzielę był świetny” – dodał Janus.

Zamiast Domena Prevca szansę na pierwszy występ w Pucharze Świata w tym sezonie będzie miał Jernej Damjan. Oprócz niego do Rosji pojadą: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Anze Lanisek oraz Anze Semenic.

_______________________________________________________________________

  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska