Znamy skład kadry norweskiej na zawody w Engelbergu i Rovaniemi

0
901

Norwegowie w niedawno rozpoczętym sezonie 2015/2016 spisują się znakomicie – reprezentanci kraju wikingów walczą o wysokie lokaty zarówno w konkursach Pucharu Świata, jak i w zmaganiach w Pucharze Kontynentalnym. Norweski Związek Narciarski przedstawił składy na zbliżające się konkursy PŚ w Engelbergu i PK w Rovaniemi oraz plany treningowe na nadchodzące dni.

Na ostatnie przed Turniejem Czterech Skoczni zawody Pucharu Świata w Engelbergu trener Alexander Stöckl zabierze tych samych siedmiu zawodników, którzy walczyli w ubiegłym tygodniu w konkursach w Nizhnym Tagile. Do Szwajcarii pojadą więc: Kenneth Gangnes, Daniel André – Tande, Johann André Forfang, Joachim Hauer, Anders Fannemel, Andreas Stjernen i Tom Hilde.

Po powrocie z Engelbergu sztab szkoleniowy planuje przeprowadzić dwudniowe zgrupowanie kadry narodowej, przypuszczalnie w Vikersund. Jego celem będą przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami Turnieju Czterech Skoczni, który jest jedną z głównych imprez sezonu zimowego 2015/2016.

Równolegle do zawodów Pucharu Świata w Engelbergu rozgrywane będą kolejne zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Tam reprezentanci Norwegii mają za zadanie powalczyć o utrzymanie wysokich kwot startowych na kolejny period pucharowych zmagań.

Na konkursy Pucharu Kontynentalnego do Rovaniemi udadzą się czterej norwescy skoczkowie: Halvor Egner Granerud, Fredrik Bjerkeengen, Espen Røe oraz debiutujący w zmaganiach tej rangi Robin Pedersen. Dla dziewiętnastolatka możliwość startu w Rovaniemi będzie formą nagrody za dobre występy podczas ostatnich zawodów FIS Cup w Notodden.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska