Znamy skład na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen

0
790
FOTO: Martyna Malich

Tuż po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt Polacy udali się prosto do Bischofshofen, gdzie w dniach 10-11 stycznia 2018 roku odbędą się kolejne konkursy tej rangi. W zawodach w Austrii prawo startu będzie miało czterech naszych reprezentantów. Na pierwszy konkurs w Bischofshofen trener Radek Žídek powołał Tomasza Pilcha, Przemysława Kantykę, Aleksandra Zniszczoła i Klemens Murańkę. Możliwe, że na drugie zawody szkoleniowiec naszych skoczków dokona zmian w składzie. 

Początkowo zawody Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen zaplanowane były w weekend 13-14 stycznia, jednak na początku nowego roku organizatorzy podjęli decyzję o zmianie terminu. Skoczkowie powalczą w Bischofshofen już w środę oraz czwartek. Dlatego nasza reprezentacja również zmieniła swoje plany i po konkursach w Titisee-Neustadt nie wróciła do Polski, tylko prosto z Niemiec udała się do Bischofshofen. Tym samym oprócz Pilcha, Kantyki, Zniszczoła i Murańki do Bischofshofen pojechali również Paweł Wąsek oraz Andrzej Stękała, którzy startowali w Titisee-Neustadt, natomiast w Austrii będą pełnić rolę przedskoczków.

Na zawody do Niemiec i Austrii razem ze skoczkami udali się: trenerzy Radek Žídek, Maciej Maciusiak i Marcin Bachleda, fizjoterapeuta Michał Górny oraz serwismen Kamil Skrobot.

Program zawodów w Bischofshofen:

10.01.2018, środa
– 14:30 – oficjalny trening
– 16:00 – seria próbna
– 17:00 – pierwsza seria konkursowa
11.01.2018, czwartek
– 09:00 – seria próbna
– 10:00 – pierwsza seria konkursowa

  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • FOTO: Martyna Malich