Znamy skład polskiej kadry na Klingenthal

0
840

Kilka nazwisk polskich zawodników, którzy na pewno wystartują w przyszły weekend w Klingenthal znaliśmy już od dawna. Ich lista miała być uzupełniona po treningach w Wiśle, które odbyła ostatnio kadra. Teraz już wiemy, że w Niemczech wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro i Bartłomiej Kłusek.

Do trzech pewniaków, którzy spisywali się latem najlepiej – Stocha, Żyły i Kubackiego – dołączyła czwórka pozostałych najlepszych według trenera skoczków. Wśród nich najbardziej wyróżniał się Maciej Kot, który ma na koncie bardzo dobre występy w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Jednak także Murańka, Ziobro i Kłusek regularnie startowali w tych zawodach i na pewno zasługują na szansę pokazania się z dobrej strony w Klingenthal.

Na miejsca w ścisłej czołówce Pucharu Świata największe szanse ma oczywiście Kamil Stoch, który sam przyznaje, że ma szansę powalczyć nawet o podium klasyfikacji generalnej. Również Piotr Żyła wiele razy udowodnił, że może walczyć z najlepszymi. Największym odkryciem nowego sezonu może być natomiast Dawid Kubacki, którego forma rozbłysła latem i – według doniesień mediów – utrzymała się do dziś.

Nadzieje polskich kibiców rozbudzają także słowa eksperta – Adama Małysza: „Jestem pewien, że to będzie dobry sezon polskich skoków. Będziemy mieli jeszcze wiele radości z tych chłopaków” – zapewnia były wybitny skoczek narciarski.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała