Skład Polaków na Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle!

0
786

Trener Maciej Maciusiak podał nazwiska 13 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w najbliższych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w najbliższy weekend w Wiśle.

Ledwo opadły emocje po konkursach LGP, a Wisła przygotowuje się na kolejne ważne zawody. Już w ten weekend na skoczni imienia Adama Małysza odbędą się dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, a zobaczymy w nich aż 13 naszych reprezentantów. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że pierwszego dnia o punkty powalczą: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja. Drugiego dnia rywalizacji czwórkę zawodników, którzy spiszą się najsłabiej zastąpią: Artur Kukuła, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski i Adam Ruda.

Konkursy w Wiśle będą drugimi zawodami tej rangi w sezonie letnim. Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego jest Dawid Kubacki, który dwukrotnie triumfował w Kranju. Nie zobaczymy go w Wiśle, ponieważ w tym samym czasie Dawid będzie walczył w Hinterzarten o punkty do klasyfikacji Letniej Grand Prix, w której również jest przodownikiem.


  • Źródło: pzn.pl