Maciej Maciusiak: „Przepracowaliśmy solidnie całe lato”

0
559

Kadra B pod wodzą trenera Macieja Maciusiaka ma za sobą bardzo udany sezon letni. Dzięki temu sezon zimowy rozpoczniemy maksymalną liczbą zawodników w każdych zmaganiach ranki FIS. Andrzej Stękała wywalczył dodatkowe miejsce do Pucharu Kontynentalnego, natomiast dwa miejsca do Pucharu Świata zdobyli Maciej Kot oraz Dawid Kubacki.

Trener Kadry B – Maciej Maciusiak jest zadowolony z wyników swoich podopiecznych na Mistrzostwach Polski w Szczyrku.

„Pokazaliśmy, że umiemy walczyć i te skoki nadal przekładają się z treningu na zawody. Zaskoczenia tutaj raczej wielkiego nie było, chłopcy zrobili po prostu swoje i te mistrzostwa jak najbardziej były dla szczęśliwe” – podsumował szkoleniowiec.

Maciusiak zapytany o niedosyt po występie któregoś z zawodników odpowiedział, iż Bartłomiej Kłusek bardzo spóźnił swój pierwszy skok, ale poza tym było dobrze, szczególnie u Andrzeja Stękały, który na treningach radzi sobie gorzej, a na zawodach udowadnia, że jest w dobrej dyspozycji.

Szkoleniowiec przyznał, iż udało się zrealizować plan na lato. Stękała wywalczył dodatkowe miejsce na Puchar Kontynentalny dzięki zmaganiom z cyklu FIS Cup, natomiast Kubacki i Kot zdobyli dwa dodatkowe miejsca w Pucharze Świata dzięki świetnym startom w Pucharze Kontynentalnym.

„Założenie zadaniowe w porządku, ale bardziej jestem zadowolony z tego, że przepracowaliśmy bardzo solidnie całe lato i wszyscy zawodnicy, cały sztab, bo to nie bierze się z przypadku, że wszystko idzie do góry. Teraz czekamy tylko na zimę, bo to będzie taka nagroda dla nich za tą prace w lecie, żeby te starty zimowe były dobre” – zakończył.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Barbara Kosma