Adam Małysz: „Mam nadzieję na pozytywny odbiór mojej pracy przez kibiców skoków”

0
773

W nowym sezonie skoki narciarskie na antenie Eurosportu zyskają dodatkowy walor. Ekspertem stacji w Pucharze Świata 2015/2016 będzie wielka postać polskiego sportu – Adam Małysz.

Orzeł z Wisły obowiązki eksperta będzie łączył z przygotowaniami do kolejnej edycji wymagającego Rajdu Dakar. Adam Małysz pojawi się na stanowisku komentatorskim w trakcie wybranych konkursów, a w drugiej części sezonu będzie można go usłyszeć i zobaczyć podczas relacji z zawodów.

Najsłynniejszy polski skoczek jest niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie, a jego wiedza i doświadczenia z pewnością pozwolą kibicom przed telewizorami na jeszcze lepsze zrozumienie tej dyscypliny sportu. Nowe obowiązki są jednak pewnego rodzaju wyzwaniem dla wielkiego mistrza.

„Nie ukrywam, że jestem trochę zestresowany tym, co mnie czeka. To nie pierwszy raz, kiedy będę komentował konkursy skoków, ale zawsze zastanawiam się, jak wypadnę w tej roli. Jednocześnie cieszę się, że mogę należeć do ekipy profesjonalistów, jacy pracują w stacji Eurosport” – mówił Małysz.

Zatrudnienie Adama Małysza jako eksperta jest szansą na bardziej trafne i szczegółowe analizy skoków rywalizujących zawodników. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu może on oceniać próby walczących w konkursie skoczków z innej perspektywy.

„Od tak dawna jestem związany ze skokami, wiem o nich tyle, że nie chciałbym trzymać tej wiedzy tylko dla siebie. Skoro mogę ciekawie opowiadać o wydarzeniach na skoczni, to czemu nie? Tym bardziej, że oglądając relacje telewizyjne często nie zgadzałem się z tym, co mówili komentatorzy. Sam to przeżyłem, wiem, co czują skoczkowie. Pewne rzeczy widzę i oceniam w zupełnie inny sposób niż osoby, które nigdy nie skakały. Mam nadzieję na pozytywny odbiór mojej pracy przez kibiców skoków. Liczę, że zostanę zaakceptowany przez widzów. Bez tego uczestniczenie w tym przedsięwzięciu nie ma sensu.”


  • Źródło: Eurosport.onet.pl
  • FOTO: Jagoda Przybyła