Życiowy sukces Geigera

0
969

Niedzielny konkurs w Lahti i panujące w czasie jego rozgrywania warunku rozdawały zawodnikom karty. Jedną ze szczęśliwszych wyciągnął reprezentant naszych zachodnich sąsiadów – Karl Geiger, który pierwszy raz w swojej karierze uplasował się na podium zawodów Pucharu Świata.

W dzisiejszych zawodach Niemiec Karl Geiger odniósł życiowy sukces, bowiem uplasował się na drugim stopniu podium. To jego pierwsze podium w karierze, wcześniej najlepszym miejscem, jakie zajmował w zawodach najwyższej rangi, było miejsce szóste. Dzisiejszą rywalizację przegrał jedynie z bezkonkurencyjnym Austriakiem, Michaelem Hayböckiem. Dodajmy, że po pierwszej serii konkursu, Geiger znajdował się na czwartej pozycji ex aequo z Philippem Aschenwaldem oraz Dawidem Kubackim.

– „Jestem bardzo szczęśliwy z drugiego miejsca. To moje pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata. Oddałem dwa dobre skoki, choć z lądowaniem w drugiej próbie mogło być lepiej. Myślę, że jury podjęło właściwą decyzję o przeniesieniu konkursu na skocznię normalną” – opowiada Niemiec.

Znakomity występ Geigera pozwolił mu przesunąć się w tabeli klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na miejsce 30. Na jego koncie jest teraz 119 pucharowych punktów.


Źródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Justyna Mądra